Tandem Source

Tarkastele ja analysoi tiedot helposti

Pilvipalvelu, jonka avulla voit ladata ja
tarkastella tärkeää tietoa diabeteshoidostasi.

Voit myös päivittää insuliinipumppusi
ohjelmiston Tandem Sourcen kautta.

Tandem Source tekee pumpustasi peräisin olevan datan näyttämisen ja analysoinnin helpoksi, ja se on yhteensopiva seuraavien kanssa:

  • Basal-IQ- teknologian kanssa, versio 6.4 tai uudempi
  • Control-IQ-teknologia, versio 7.4 tai uudempi

Täällä voit nopeasti ja vaivattomasti ladata pumpun tiedot ja käyttää kolmea selkeää raporttia. Jos käytät tulevaa Tandem t:slim -mobiilisovellusta, pumpun tiedot siirtyvät automaattisesti Tandem Source–palveluun kerran tunnissa, jolloin tietojen lataaminen tietokoneen kautta ei ole tarpeen.*

Voit myös päivittää Tandem t:slim X2™ -insuliinipumppusi ohjelmiston Tandem Sourcen kautta.

*Hoitohenkilöstön ei tule käyttää latauksia Tandem Source -alustalle etäseurantaan, koska lataukset eivät tapahdu reaaliajassa. Matkapuhelinoperaattorin tavanomaiset datamaksut voivat koskea latauksia.
Käyttöopas, Tandem Source

Näin pääset alkuun

Kirjaudu sisään tai luo uusi tili ladataksesi insuliinipumpustasi tietoja ja nähdäksesi raportit. Jos sinulla on jo Tandem Source‐tili, kirjaudu siihen olemassa olevilla sähköpostitunnuksilla ja salasanalla.

Uusille käyttäjille on mahdollista luoda joko Huoltajan tili tai Henkilökohtainen tili.

Huomaa, että käytät samoja kirjautumistietoja kuin tulevassa Tandem t:slim -mobiilisovelluksessa.

Lue ohjeemme tilin luomisesta ja Tandem Source -palvelun käytöstä aloittaaksesi palvelun käytön.

Vieraile Tandem Source -sivulla kirjautuaksesi sisään tai luodaksesi uuden tilin.

Näin pääset alkuun

Päivitä pumpun ohjelmisto Tandem Sourcella

Lisätietoja Tandem t:slim X2 -insuliinipumpun ohjelmistopäivityksestä löydät pikaoppaastamme.

Pikaopas

Ohjemateriaalia

Pikaopas -

Tandem Source – Näin pääset alkuun

Käy ja lataa täältä
Pikaopas -

Tandem Source – Ohjelmistopäivitä insuliinipumppusi

Käy ja lataa täältä
Käyttöohjeet -

Tandem Source – Käyttöopas

Käy ja lataa täältä
Tandem Source -alusta on tarkoitettu henkilöille, joilla on diabetes mellitus ja jotka käyttävät Tandem Diabetes Caren insuliinipumppuja, sekä heidän hoitajiensa ja terveydenhuollon ammattilaistensa käyttöön koti- ja hoitoympäristöissä. Tandem Source -alusta tukee diabeteksen hoitoa näyttämällä ja analysoimalla Tandem-insuliinipumpuista ladattuja pumppu- ja hoitotietoja.
Tandem t:slim X2 -mobiilisovellus on tarkoitettu toissijaiseksi näytöksi, Tandem t:slim X2 -insuliinipumpun peiliksi, ja se voi ladata pumpun tiedot langattomasti Tandem Source -alustalle. Tandem t:slim X2 -mobiilisovellusta ei ole tarkoitettu ohjaamaan insuliinipumppua, eikä sen ole tarkoitus korvata insuliinipumpussa näkyviä tietoja.  Annostelupäätöksiä ei pidä tehdä toissijaisen näytön perusteella. Käyttäjän tulee noudattaa CGM-laitteen ja insuliinipumpun ohjeita. Tätä toissijaista näyttöä ei ole tarkoitettu korvaamaan lääkärin suosittelemaa omaseurantaa ja itsehoitoa.
Tandem t:slim X2 -mobiilisovelluksen näytön tiedot eivät aina ole täysin identtiset pumpun näytön tietojen kanssa. Langattomat lataukset Tandem t:slim X2 -mobiilisovelluksesta pilvipohjaiseen Tandem Source -alustaan edellyttävät yhteensopivaa älypuhelinta sekä langatonta datayhteyttä tai verkkoyhteyttä. Hoitohenkilöstön ei tule käyttää latauksia Tandem Source -alustalle etäseurantaan, koska lataukset eivät tapahdu reaaliajassa. Matkapuhelinoperaattorin tavanomaiset datamaksut voivat koskea latauksia.
VAROITUS: Control-IQ-teknologiaa ei saa käyttää alle 6-vuotiailla henkilöillä. Control-IQ-teknologiaa ei myöskään saa käyttää henkilöillä, jotka tarvitsevat alle 10 yksikköä insuliinia päivässä tai jotka painavat alle 25 kiloa. Käy osoitteessa tandemdiabetes.com/safetyinfo saadaksesi muita tärkeitä turvallisuustietoja.